nedjelja, 1. svibnja 2011.

Izvještaj o utakmici Real Madrid -Zaragoza

Realovi igrači su u ovu utakmicu ušli potpuno nemotivisani.A Mourinho ih nema zbog čega posebno ni motivisati jer već znamo ko je osvojio ligaški naslov.Real Madrid je u prvom poluvremenu imao nekoliko šansi ali ni jedna 100 postotna.ŠOK minuta je bila 41. kada je Casillasova katastrofalna greška bila presudna kod gola Zaragoze. Igrači Zaragoze su sa loptom išli prema golu Reala . Casillas je šao prema lopti i dobro je postupio samo još da nije promašio loptu prilikom ispucavanja (tako da je nije ni ispucao) .Lopta je došla do Lafita-e i on je zatresao mrežu Reala.Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 0-1. Zaragoza je došla do 0-2 preko penala. Iz penala je gol dao Gabi u 54. min. Real se u utakmicu vratio golom Sergija Ramosa u 62. min nakon ubacivanja iz kornera. Međutim konce za izjednačenje Realu je najprije prekinuo sudija tako što nije dosudio čist penal nakon starta nad Kaka-om. Nakon toga je Real imao dobru priliku međutim nije imao sreće koja je uvijek toliko bitna.Benzema je pogodio prečku. Sve je bilo gotovo u 77. min kada je Lafita dao svoj drugi gol .Ovdje možemo izdvojiti katastrofalnu grešku Realove odbrane. 3 igrača Reala su bili za petama Zaragozinom napadaču dok je Lafita na gornjoj strani bio potpuno sam i slobodan. Njemu je lopta bila upućena i on je zatim pogodio za 1-3. U 85. minuti je Karim Benzema dao gol . Samo minutu kasnije Ricardo Carvalho je dobio drugi žuti karton tako da je Real ostao sa igračem manje. Real je imao vremena za izjednačenje budući da je sudija produžio utakmicu čak 6 minuta međutim nisu uspjeli. Barcelona je na gostovanju kod Sociedada izgubila 2-1 i tako je Real propustio priliku da stigne Barcu na 5 bodova razlike na tabeli mada je i to prevelika razlika da se Barca prestigne na tabeli.